Connect with Us

Video: Plas sërish te PSG-ja/ Tuchel dhe Mbappe bëjnë llafe, Reali fërkon duart

Sport

Video: Plas sërish te PSG-ja/ Tuchel dhe Mbappe bëjnë llafe, Reali fërkon duart

Publikuar

-

PSG fitoi mbrëmë pa probleme 5-0 ndaj Montepellier, por jo gjithçka shkoi më së miri. Në minutën e 68′, Tuchel largoi Mbappen dhe në vend të tij futi Icardin, por kjo gjë nuk i pëlqeu fare talentit francez dhe nuk është hera e parë që ndodh për këtë sezon.

21-vjeçari doli i zemëruar nga fusha e lojës dhe shkoi gjithë nerva drejt pankinës, ku nuk mungoi as ngritja e zërit dhe reagimi nevrik ndaj këtij vendimi të trajnerit gjerman.

Ky i fundit u mundua t’ia shpjegonte Mbappesë, arsyen e vendimit të tij, por sulmuesi francez reagoi gjithë zemërim.

Nga kjo situatë mund të buzqeshë Real Madridi, klub që interesohet seriozisht për kartonin e sulmuesit francez. Të dyja palët, si klubi madrilen ashtu edhe lojtari, nuk e kanë mohuar mundësinë e këtij transferimi, që mund të ndodhë verën e këtij viti. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: