Connect with Us

Formula 1/ Projektohet lëvizja e shekullit

Sport

Formula 1/ Projektohet lëvizja e shekullit

Publikuar

-

Lëvizje të bujshme nuk ndodhin vetëm në futboll, por edhe në sporte të tjera, si përshembull në Formula 1.

Skuderia e Ferrarit pranon se ata kanë biseduar me kampionin botëror, Leëis Hamilton për t’iu bashkuar atyre në të ardhmen, saktësisht në vitin 2021.

Këto bisedime mes palëve janë konfirmuar edhe nga shefi ekzekutiv i “kokëkuqes”, Louis Carey Camilleri, i cili pranoi se Hamilton ka biseduar me bosin Johna Elkann.

Hamilton është 35 vjeç dhe sezonin e ri do të tentojë të barazojë rekordin e legjendës, Michael Schumacher, që ka fituar 7 tituj. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Shqipëria të marrë shembull, ja sa milionë euro jep Kosova për të shpëtuar futbollin pas COVID-19

Publikuar

-

Futbolli në vendin tonë dhe në Kosovë është shumë e lehtë të prekë fundin, pasi është vetëm pak mbi të. Koronavirusi është gati t’i japë të shtyrën finale për të sjellë kapitullimin, por në Kosovë duket se e duan futbollin dhe ndihmojnë për të mos e hedhur në tapet sportin e dashur të tyre. Ndryshe […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Cikalleshi shembullor, ja si i rrespekton rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Koronavirusi ashtu si në çdo shtet tjetër ka mbërthyer edhe futbollin turk dhe të gjithë lojtarët do të duhet të stërviten në kushte shtëpie për të mbajtur trupin e tyre në formë dhe gati për një rifillim të mundshëm të kampionatit. Ditën e sotme bashkëshortja e kavajasit ka publikuar një video me momente nga stërvitja […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Batuta epike e Shametit: Ja përse koronavirusi nuk ka shkuar ende në Gjirokastër

Publikuar

-

Nga

Ditën e sotme u zbuluan edhe 15 raste të reja të njerëzve të prekur me koronavirus në vendin tonë, por ende një nga qytetet e paprekura është Gjirokastra. Në listën e vendeve ku Covid-19 ka arritur janë plot 17 qytete, por vendlindja e Ylli Shametit nuk është prekur ende. Arsyet mund të jenë shumë, por […]

LEXO TE PLOTE