Connect with Us

Lëshoi gojën me akuza të rënda ndaj arbitrit dhe Juves/ E pëson keq me një super gjobë

Seria A

Lëshoi gojën me akuza të rënda ndaj arbitrit dhe Juves/ E pëson keq me një super gjobë

Publikuar

-

Humbja ndaj Juventusit në Torino u ndoq nga akuzat e rënda të presidentit Roço Commisso te Fiorentina, sidomos për penalltinë e dytë të bardhezinjvë, që vulosi sfidën (3-0 finale). Padroni amerikan i hodhi benzinë zjarrit dhe madje nuk u ndal duke vazhduar edhe në takimet me istancat e larta të drejtimit të futbollit në Itali dhe duke i shkuar përballë skualifikimit.

Por, deri tani, nuk ka dënim për Commisson, që pati edhe konfrontim në distancë me Pavel Nedved. Vendimet e disiplinës kanë gjobitur në total me 50 mijë euro Fiorentina, me drejtuesit Antognoni, Prade dhe Barone, që kanë bërtitur ndaj arbitrave në dhomat e zhveshjes pas ndeshjes me tone të ashpra, siç lexohet në raport.

Sakaq, për Commisson ende asnjë vendim, pasi Gjykata e Federatës ka marrë dokumentacionin në dorë dhe po e shqyrton

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: