Connect with Us

Perez tregohet dinak/ Zbulohet plani i Realit për të transferuar Mbappen

La Liga

Perez tregohet dinak/ Zbulohet plani i Realit për të transferuar Mbappen

Publikuar

-

Transferimi i Kylian Mbappe është objektiv kryesor për drejtuesit e Real Madridit, të cilët kanë si synim ta finalizojnë në vitin 2021.

Sipas “AS”, Florentino Perez e ka gati planin konkret për të sjellë në Madrid kampionin e botë dhe do të veprojë njësojë siç bëri me Eden Hazard gjatë kësaj vere.

Perez priti derisa yllit belg i kishte mbetur edhe një vit kontratë me Chelsean dhe në këtë moment ai iu ofroi “Bluve” një ofertë tejet bindëse, ndryshe Hazard do të largohej si lojtar i lirë pas një viti.

Kontrata e Mbappe mbaron në vitin 2022 dhe deri tani nuk ka shenja rinovimi. Ndaj, Perez po pret verën e vitit 2021 për të bërë ofertën e duhur në drejtim të parisienëve, që pritet të jetë rreth 150 milionë euro.

Klubi francez do të jetë i detyruar të pranojë këtë ofertë, ndryshe Mbappe do të largohet si lojtar i lirë në verën e vitit 2022. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: