Connect with Us

“Po sikur të telefonoj Messi, çfarë do të ndodhë”?/ Bayernin e kap frika

BundesLiga

“Po sikur të telefonoj Messi, çfarë do të ndodhë”?/ Bayernin e kap frika

Publikuar

-

Bayern Munchen mund të humbasë një nga senatorët e skuadrës. Ekipi gjerman është në ankth për fatin e Thiago Alcantaras. Mesfushori spanjoll dëshiron të largohet dhe kontrata e tij i skadon në qershorin e 2021.

28-vjeçari po luan sezonin e tij të shtatë me bavarezët dhe ka pranuar se do të provojë një tjetër aventurë. Bild ka shtuar dyshimet për të ardhmen e futbollistit spanjoll. Prestigjozja gjermane shkruan: “Po sikur të telefonojë Messi, çfarë ndodh?”.

Bavarezët i druhen një dëshire te Thiagos për t’u rikthyer në Camp Nou. Ai nuk la shumë shenjë tek ekipi blaugrans dhe do të donte të vishte sërish fanellën kuqeblu. Juventusi po ndjek me vëmendje situatën, por për të ka interesim dhe nga Anglia. I vetmi opsion që nuk është në tavolinën e Thiagos momentalisht është rinovimi me bavarezët.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

VIDEO/ Stërvitje e veçantë për Tomas Myler, e ndjek nga mbrapa një … kalë

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Tomas Myler është mjaft i njohur për tipin e tij mjaft sportiv, teksa herë pas here poston foto dhe video të shumta gallatë dhe që bëjnë ta duan më shumë fansat. Vetëm pak ditë më parë klubi i Bajernit i rinovoi kontratën deri në vitin 2023 Mylerit, i cili është […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

“Ndoshta mund të rikthehem”, ish-futbollisti i Bayernit pendohet që u largua

Publikuar

-

Nga

Vetëm një vit pasi vendosi të varë këpucët në gozhdë, ish-sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Arjen Roben nuk është i bindur krejtësisht për zgjedhjen e bërë dhe po shqyrton mundësinë të rikthehet në fushën e blertë. Holandezi u largua nga futbolli në fund të sezonit të kaluar, pas një karrierë 10 vjeçare me Bajernin, si […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Ministria e Punës në Gjermani: Të luhet futboll me maskë, ndalet loja nëse bie në tokë

Publikuar

-

Nga

Gjermania është vendi i cili e ka marrë me seriozisht idenë e kthimit në fushën e lojës për të mbyllur kampionatet profesioniste në vend. Skuadrat në Gjermani prej javësh janë stërvitur individualisht e tani edhe në grup, pasi synimi është që të zbresin në fushë më 9 maj. Por shteti po tregohet shumë i kujdesshëm […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: