Connect with Us

Zbulohet prapaskena e çmendur/ Guardiola planifikoi një rol të ri për Neuer në fushë, jo si portier

BundesLiga

Zbulohet prapaskena e çmendur/ Guardiola planifikoi një rol të ri për Neuer në fushë, jo si portier

Publikuar

-

Pep Guardiola udhëhoqi skuadrën e Bayern Munich në periudhën 2013-2016 duke arritur sukses me bavarezët vetëm në Bundesligë.

Trajneri spanjoll ka spikatur me eksperimentet e tij të cilat në fillim ndonjëherë janë dukur të tepruara, por në fund kanë rezultuar të suksesshme.

Pep duke parë se Manuel Neuer kishte një përdorim të mirë të topit ka dashur ta bëntë atë mesfushor.

Këtë ide të trajnerit aktual të Manchester City, e ka zbuluar shefi ekzekutiv i Bayernit, Karl-Heinz Rummenigge.

“Më erdhi një ditë dhe më tha se ka një ide që Neuer të luaj si mesfushor. M’u deshën disa ditë për të kundërshtuar Guardiolën për këtë nismë pasi e konsideroja arrogante”, ka theksuar Rummenigge.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

VIDEO/ Stërvitje e veçantë për Tomas Myler, e ndjek nga mbrapa një … kalë

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Tomas Myler është mjaft i njohur për tipin e tij mjaft sportiv, teksa herë pas here poston foto dhe video të shumta gallatë dhe që bëjnë ta duan më shumë fansat. Vetëm pak ditë më parë klubi i Bajernit i rinovoi kontratën deri në vitin 2023 Mylerit, i cili është […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

“Ndoshta mund të rikthehem”, ish-futbollisti i Bayernit pendohet që u largua

Publikuar

-

Nga

Vetëm një vit pasi vendosi të varë këpucët në gozhdë, ish-sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Arjen Roben nuk është i bindur krejtësisht për zgjedhjen e bërë dhe po shqyrton mundësinë të rikthehet në fushën e blertë. Holandezi u largua nga futbolli në fund të sezonit të kaluar, pas një karrierë 10 vjeçare me Bajernin, si […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Ministria e Punës në Gjermani: Të luhet futboll me maskë, ndalet loja nëse bie në tokë

Publikuar

-

Nga

Gjermania është vendi i cili e ka marrë me seriozisht idenë e kthimit në fushën e lojës për të mbyllur kampionatet profesioniste në vend. Skuadrat në Gjermani prej javësh janë stërvitur individualisht e tani edhe në grup, pasi synimi është që të zbresin në fushë më 9 maj. Por shteti po tregohet shumë i kujdesshëm […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: