Connect with Us

E zbulon “The Sun”/ Interi përgatit rikthimin e bujshëm

Seria A

E zbulon “The Sun”/ Interi përgatit rikthimin e bujshëm

Publikuar

-

Dy vite më parë Joao Cancelo la interin edhe pse shkëlqeu me zikaltrit kjo për shkak se Juventusi ofroi më shumë para Valencias që zotëronte kartonin e portugezit.

Tashmë që lojtari nuk ka bindur në Angli me Manchester United drejtuesit zikaltër janë vënë në përpjekje për ta rikthyer luzitanin sërish në “San Siro”.Për ish-futbollistin e Juventusit interesohet edhe Bayerni i Mynihut, që ka nevojë për një alternativë të besueshme në krahun e djathtë të mbrojtjes.

Megjithatë Canacelo i cili nuk preferohet nga Pep Guardiola në formacion dëshiron që të rikthehet në Serie A, pasi e njeh mirë këtë kamopionat ku edhe ka duke treguar cilësitë e tij më të mira.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: