Connect with Us

Historia e rrallë e mbrojtësit me ngjyrë/ Pyeta a më ngjan majmuni, ja çfarë më ndodhi

Premier Liga

Historia e rrallë e mbrojtësit me ngjyrë/ Pyeta a më ngjan majmuni, ja çfarë më ndodhi

Publikuar

-

Racizmi në futboll është kthyer në një problem kohët e fundit. Shumë futbollistë me ngjyrë kanë renë pre e koreve raciste dhe sigurisht që nuk kanë munguar reagimet. Një nga “viktimat” është dhe mbrojtësi i Watford, Christian Kabasele, i cili ka kaluar një moment të tillë kur luante për Genkun.

“Unë vuajta një kor majmuni drejt meje gjatë një ndeshjeje kur luaja për Genkun. Për ta kundërshtuar atë që më ndodhi, vendosa të postoja një foton timen poshtë një majmuni dhe pyeta nëse ai më ngjante apo jo,” tregon lojtari.

“Ditën tjetër postimi im ishte fshirë nga Instagrami, sepse unë kisha shkelur rregullat,” deklaron lojtari që luan për kombëtaren e Belgjikës. 28-vjeçari është aktivizuar në 1216 minuta në Premier League këtë sezon dhe në të shkuarën e tij ka luajtur dhe për Ludogorets në Bullgari.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

Juventusi zbraz arkën/ 110 milionë euro për yllin e Premier League

Publikuar

-

Juventus duket se e ka seriozisht dhe në merkaton e verës pritet që të jetë shumë aktiv. Emri më i përfolur është ai i Paul Pogba dhe bardhezinjtë kanë gati ofertën e parë. Sipas prestigjiozit francez “RMC Sport”, Juventus ka gati 110 milionë euro për të bindur Manchester United që të lirojë mesfushorin kampion Bote. […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Netflix, muzikë, video-lojëra dhe…/ Ja si po i kalon ditët e izolimit Armando Broja

Publikuar

-

Sulmuesi shqiptar i Chelsea, Armando Broja, ka dhënë një intervistë për faqen zyrtare të klubit, ku ka treguar si po i kalon ditët e izolimit në shtëpi. NETFLIX – “Riverdale”. Unë po e shikoj këtë për një kohë të gjatë deri më tani, por është një serial vërtet i mirë, po e shijoj shumë. Çdo […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E gjithë bota në luftë më koronavirusin/ Klopp e ka mendjen te merkato, 80 milionë euro për shokun e Hysajt

Publikuar

-

Fabian Ruiz po shkëlqen me fanellën e Napolit dhe po ndiqet me interes nga dy skuadrat gjigante spanjolle, Real Madrid dhe Barcelona, pro duket se e ardhmja e talentit të “Furia Roja” do të jetë në kampionatin anglez. Kjo pasi atje ka një fans special të mesfushorit 21-vjeçar dhe ai është trajneri i Liverpoolit, Jurgen […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: