Connect with Us

Ish-futbollisti theu qafën në pishinë, tani kërkon dëmshpërblimin e frikshëm

Premier Liga

Ish-futbollisti theu qafën në pishinë, tani kërkon dëmshpërblimin e frikshëm

Publikuar

-

Ish-futbollisti i Birmingham Joey Hutchinson ishte me pushime në ishullin spanjoll në vitin 2016, ku theu qafën në pishinë teksa ishte në një lokal nate, që është në pronësi të vëllait të Gary Lineker, Wayne.

Ish-lojtari i Birmingham është gjetur në pishinë nga të ftuarit e tjer përpara se të dërgohej në spital.

Avokatët e lokalit janë shprehur se ai nuk ka të drejtë të hedhë në gjyq pasi kishte hyrë pa leje në zonën VIP.

Megjithatë, argumenti i tyre është hedhur poshtë nga gjykata dhe Hutchinson tani po përgatitet për miliona euro dëshshpërblim.

Ai ka mbetur tetraplegjik nga aksidenti teksa nuk arrin të lëvizë siç duhet shpatullat, bërrylët, kyçet dhe pjesë të tjera të trupit.

Ai tani kërkon 10 milionë euro dëmshpërblim pasi ai aksident bëri që karriera e tij si futbollist të merrte fund.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: