Connect with Us

Një vit më parë i priti penalltinë Ronaldos, tani është sulmues tek ekipi i pronarit shqiptar

Seria A

Një vit më parë i priti penalltinë Ronaldos, tani është sulmues tek ekipi i pronarit shqiptar

Publikuar

-

Fiks një vit më parë, me bluzën e Kievos, i priti një penallti Cristiano Ronaldos dhe aktualisht është portieri i fundit që ka bërë një gjë të tillë. Sot, pas tërheqjes nga futbolli elitar, Stefano Sorrentino ka vendosur t’i rikthehet futbollit të luajtur në ligat inferiore dhe kësaj radhe…si sulmues.

Disa ditë më parë 41-vjeçari njoftoi përmes një interviste tërheqjen e tij nga futbolli dhe tani shpjegon se vendimi që ka marrë nuk është një hap pas, por thjesht një dëshirë e madhe për t’u argëtuar. Kështu portieri historik i Kievos, Stefano Sorrentino rinis aventurën e re nga kategoria e dytë, si sulmues me Cervon, skuadër e cila ka si trajner babain e tij.

“E bëra gjithçka për argëtim dhe për t’i bërë qejfin një mikut tim Denis Muca, biznesmen me origjinë shqiptar, i cili është president dhe sponsori kryesor i Cervos. Ne u takuam, folëm dhe në fund të gushtit riorganizuam një formacion eksperimental që sot po jep frytet e tij”, sqaron trajneri Roberto Sorrentin, i cili tashëm ka kthyer në sulmues dhe djalin e tij ish portier. /a2.news.com

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Propozim unik nga Italia/ Të anulohet kampionati, titulli t’i shkojë… mjekëve

Publikuar

-

Nga

Teksa Koronavirusi ka gjynjëzuar botën e sportit, një propozim unik vjen nga Italia. Të anulohet kampionati dhe titulli t’i dorëzohet Serxhio Matarella, presidentit të Republikës, në mënyrë që ky i fundit t’ia jap mjekëve dhe infermierëve. Ky është propozimi origjinal që vjen nga volejbolli i femrave në Itali. Kjo është ideja e një prej presidentëve […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

“Fatale të mos rinisë kampionati”, Igli Tare: Nuk më vjen çudi nëse…

Publikuar

-

Nga

Drejtori sportiv i Lacios Igli Tare e gjykon si fatale hipotezën nëse kampionati italian nuk do të vazhdonte. Në një prononcim për “Tuttosport”, zyrtari i klubit bardhekaltër thekson se nuk i bën përshtypje fakti nëse merkatoja e futbollit mbetet e hapur deri në fund të dimrit. Për sa i përket kampionatit italian, Tare shpreh hapur […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Legjenda e Milanit bën krahasimin: Koronavirusi si Çernobili, isha 7 vjeç kur…

Publikuar

-

“Jam në Londër, për gati 10 ditë jemi mbyllur në shtëpi, e jetojmë këtë moment të vështirë me shpresën se gjërat do të përmirësohen dhe e vetmja zgjidhje është të qëndrojmë në shtëpi dhe t’u japim mjekëve mundësinë për të bërë sa më mirë punën e tyre. Mjekët dhe infermierët po bëjnë një punë të […]

LEXO TE PLOTE