Connect with Us

Zbulohet kushti/ Nainggolan do të qëndrojë te Cagliari nëse…

Seria A

Zbulohet kushti/ Nainggolan do të qëndrojë te Cagliari nëse…

Publikuar

-

Radja Nainggolan mund të qëndrojë përfundimisht te Cagliari. Eshtë drejtori i përgjithshëm i klubit, Mario Passetti, që deklaron se mesfushori belg ndihet mirë me ekipin sard dhe ka patur impakt të jashtëzakonshëm këtë sezon, çka ka shtuar zërat për blerjen përfundimtare të tij.

Passetti pohoi se do të jetë presidenti Giulini që do të thotë fjalën e fundit, por theksoi se, nëse skuadra arrin kualifikimin në Europa League, do të ketë shumë shanse që të arrihet te një marrëveshje finale me Interin për mesfushorin 31-vjeçar.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Në djall koronavirusi, Napoli dhe Juventusi nisin garën për Vedat Muriqin

Publikuar

-

Nga

Klubi i Fenerbahçes nuk ka vendosur nëse do të shesë apo jo Vedat Muriqin në verë. Por nëse do të nxjerrë në shitje sulmuesin e Kosovës, është e sigurt se për të nuk do të mungojnë ofertat. Sipas mediave në Turqi, disa nga klubet më të njohura në botë janë tashmë në garë për futbollistin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

“Vështirë të rifillojë kampionati”, Etrit Berisha: Ju tregoj situatën në qytetin tim

Publikuar

-

Nga

Portieri i Kombëtares Etrit Berisha, ndodhet i izoluar prej disa javësh në Itali, për shkak të pandemisë së Koronavirusit. Në një prononcim në “skype” nga shtëpia, për emisionin “Sport Total”, gardiani shqiptar ka folur për këtë situatë të jashtëzakonshme, duke iu bërë apel të gjithë shqiptarëve që të qëndrojnë në shtëpi, pasi kjo e vetmja […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Italia në kaos/ Igali Tare nuk e ka problem, gati të heq dorë nga rroga

Publikuar

-

Drejtori sportiv i Lazios, Igli Tare, ka dhënë një intervistë për “Sport1”. Tema e parë kishte të bënte me shkurtimin e rrogave të futbollistëve përballë emergjencës aktuale. “Duhet ende ta mendojmë. Futbollistët tanë janë në kontakt mes tyre, por nuk kemi biseduar ende. Por, e mendoj dhe se shumë shpejt edhe ne drejtuesit dhe stafi […]

LEXO TE PLOTE