Connect with Us

A ka shanse Juventusi të fitojë Champions-in?/ Ronaldo tregohet i drejtpërdrejtë

Seria A

A ka shanse Juventusi të fitojë Champions-in?/ Ronaldo tregohet i drejtpërdrejtë

Publikuar

-

Sulmuesi i Juventusit, Cristiano Ronaldo, beson se mund ta fitojë Champions League këtë sezon. Portugezi i cili po kalon një moment shumë të mirë, deklaron se gjithçka është e hapur dhe se Juvja synon suksesin në Europë.

“Juventus më jep shansin që unë mund ta fitojë sërish Champions-in. E dimë që nuk është e lehtë, pasi varet nga shumë faktorë, por ne jemi një ekip shumë i mirë dhe mund t’i shkojmë deri në fund. Duhet t’i marrim ndeshjet një nga një dhe të jemi të përqendruar”, deklaron Ronaldo për “Canal 11”.

Ylli portugez festoi ditën e djeshme 35 vjetorin e lindjes dhe ai e pranon se kurrë nuk e kishte imagjinuar që do ishte kaq i suksesshëm. “Mendoja se do të ngecja në Madeira. Unë ëndërroja të bëhesha një futbollist, por kurrë nuk e kisha imagjinuar se do arrija të fitoja gjithçka.

Goli më i bukur? Nuk është e lehtë për të zgjedhur një, por golat me roveshatë janë gjithmonë më të bukurit”, mbyll sulmuesi.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Maska falas për italianët, Gjimshiti tregon gjestin e madh që po ben e fejuara e tij serbe

Publikuar

-

Nga

Itali vijon të vuaj pasojat e virusit Covid-19 me qindra jetë humbura. Nga ana tjetër mijra persona janë të prekur apo edhe të tjerë që rrezikojnë shumë. Nevoja për masa mbrojtëse dhe mbështetje mbetet gjithmonë në rritje për të qenë sa më të sigurtë dita-ditës. E këtë herë ndihmës së donacioneve i bashkohet edhe partnerja […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Surpriza e madhe e merkatos, Milot Rashica në Serinë A

Publikuar

-

Nga

Vedat Muriqi nuk është emri i vetëm që po monitorohet me shumë kujdes në radhët e përfaqësueses së Kosovës nga klubet e mëdha italiane për merkaton e verës. Edhe Milot Rashica ka përfunduar prej kohësh në radarët e tyre e duket se më në fund një prej emrave të mëdhenj më Itali do të bëjë […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Ditë zie për tifozët Atalantës, koronavirusi merr njeriun e tyre të dashur

Publikuar

-

Nga

Një tjetër lajm i keq për Bergamon, më saktë për tifozët e Atalantës, duke qenë se Zakaria Kometi është ndarë nga jeta në moshën 83 vjeçare, prej koronavirusit. Kometi ishte një person tepër i veçantë për klubin bergamez, sepse u rrit te të rinjtë e Atalantës, luajti 14 vite si portier me skuadrën e parë […]

LEXO TE PLOTE