Connect with Us

Coronavirusi prish planet e ekipeve të mëdha të Anglisë, ja arsyeja

Premier Liga

Coronavirusi prish planet e ekipeve të mëdha të Anglisë, ja arsyeja

Publikuar

-

Coronavirusi ka vënë në rrezik planet e ekipeve të mëdha të Anglisë për turne fitimprurës para-sezonal në Azi, këtë verë. Lindja e Largët, sidomos Kina, është bërë tashmë një destinacion i përvitshëm i ekipeve angleze të cilat zhvillojnë turne para-sezonal, nga i cili kanë përftime të mëdha.

“Sportsmail” thekson të paktën se një klub i Premier League me lidhje të forta aziatike, për momentin, ka ndaluar të gjitha udhëtimet që lidhen me biznesin në rajon për shkak të virusit.

Zakonisht, kjo është periudha kur ekipet bëjnë prenotimet e tyre për turnetë miqësor të verës në Azi, ndërsa tani me Coronavirusin nëpër këmbë po vonojnë të konfirmojnë pjesmarrjen e tyre.

Vitin e kaluar, Manchester City, Manchester United, Neëcastle, Tottenham, West Ham dhe Wolves ishin ndër klubet më të mira që shkuan në turne veror në Azi.

Madje, edhe klubet e Serisë A si Juventusi, Inter dhe Milani, kanë “kopjuar” dy-tre vitet e fundit ekipet angleze dhe kanë shkuar edhe ato për ndeshje miqësore në Azi, kryesisht në Kinë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: