Connect with Us

Dinastia Schumacher vazhdon/ Djali i dytë i legjendës do të garojë në Formula 3

Sport

Dinastia Schumacher vazhdon/ Djali i dytë i legjendës do të garojë në Formula 3

Publikuar

-

Djali i Michael Schumacher, David Schumacher, është vënë në ndjekje të hapave të babait të tij. 18 vjeçari do të konkurrojë në Formula 3, me ekipin e Charouz.

“Ndihem vërtet i lumtur dhe mirënjohës për të ndërmarrë këtë hap, për të konkurruar në Formula 3 me Charouz. Kam kryer etapa të mira në fund të vitit të kaluar dhe ishte një përgatitje e mirë për këtë sezon.

Unë kam qenë në gjendje të mësoj shumë për makinën dhe kjo është e vlefshme, pasi ne nuk kemi shumë mundësi për të ushtruar gjatë fundjavave të garave.

Mendoj se mund të bëjmë një hap përpara këtë sezon dhe do të përpiqem të përfundoj sa më lart”, tha David. Babai i tij, Michael, e ka fituar 7 herë titullin e kampionit të botës në Formula 1.

Kujtojmë se edhe djali tjetër i legjendës gjermane, Mick Schumacher garon në Formula 2 dhe shumë shpejt pritet të kalojë në Formula 1.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: