Connect with Us

E pabesueshme/ Barça eliminohet në minutat shtesë nga Kupa e Mbretit

La Liga

E pabesueshme/ Barça eliminohet në minutat shtesë nga Kupa e Mbretit

Publikuar

-

Barcelona konfirmon momentin e vështirë! Ekipi kampion i Spanjës u eliminua nga Athletic Bilbao nga Kupa e Mbretit pas humbjes me dramë në minutën e 90+3′. Ekipi vendas mori një fitore të vuajtur dhe shumë emocionuese, pasi eliminoi Barçën dhe ka mundësi të fitojë Kupën e Mbretit.

Pjesa e dytë solli dhe rastin më të rrezikshëm, kur Griezmann i futur në pjesën e dytë, kishte një shans të artë për të kaluar ekipin e tij në avantazh, por nuk ia doli. Francezi mori një top të mirë brenda zone dhe me portën e boshatisur nuk e dërgoi në rrjetë.

Minutat e fundit të ndeshjes mund të zgjidhnin gjithçka, por këtë herë ishte radha e Messit për të gabuar. Argjentinasi gjuajti, por portieri vendas ndali gjithçka. Kur u mendua se gjithçka do të diskutohej në shtesë ishte Williams që me një goditje me kokë dërgoi topin në rrjetë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Kaos te Barcelona, e pëson keq dhe Rei Manaj

Publikuar

-

Nga

Pas një sërë diskutimesh, duket se Barcelona ia ka dalë të bindë Mesin me shokë për reduktimin e pagesave në këtë kohë kriz për shkak të Koronavirusit, ndërsa pjesën e mbetur do e marrin kur situata të qetësohet. Ndërkohë  nga Spanja raportohet se diçka e tillë do ndodhë për gjithë klubin, duke përfshirë edhe ekipin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Bare flet nga izolimi/ E prisja me padurim ftesën nga Kombëtarja, kam oferta

Publikuar

-

Tradita e fierakëve në Kombëtare vazhdon edhe me dyshen, Odise Roshi dhe Keidi Bare. Ky i fundit shihet si një e ardhme e mesfushës kuqezi. Bare, në një pronocnim që ka dhënë për “Supersport”, në emisionin “Fun Zone”, ka pohuar: “Unë jam një tip që rri zakonisht në shtëpi pas stërvitjes. Tani jemi si një […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Koronavirusit nuk i shpëton as Barcelona, zbulohet rasti i parë

Publikuar

-

Zbulohet rasti i parë i pozitivitetit me Koronavirus në shtëpinë e Barcelonës. Në fakt, nuk bëhet fjalë për ndonjë futbollist, por për Ramon Canal, menaxherin e stafit mjekësor të klubit “blaugrana”. Drejtuesit e Barcelonës kanë dhënë urdhër që të izolohen dhe të bëjnë testin të gjithë ata punonjës të klubit që kanë patur kontakte me […]

LEXO TE PLOTE