Connect with Us

Foto/ Ky është formacioni me lojtarët më të mirë mbi 35 vjeç, që vazhdojnë të shkëlqejnë akoma në fushën e lojës

Sport

Foto/ Ky është formacioni me lojtarët më të mirë mbi 35 vjeç, që vazhdojnë të shkëlqejnë akoma në fushën e lojës

Publikuar

-

Për shumë futbollistë mosha është thjesht një numër i zakonshëm. Madje, ndonjë prej tyre ka shkëlqyer më shumë kur është pas të 30-ve sesa më parë.

Dje, Cristiano Ronaldo mbushi 35 vjeç, edhe psë në fushën e lojës me nivelin që ka treguar këtë sezon duket sikur është 25.

Me rastin e ditëlindjes së yllit portugez, “Mundo Deportivo” ka publikuar formacionin më të mirë me lojtarët mbi 35 vjeç që vazhdojnë të shkëlqejnë akoma në fushë. Ata janë: Buffon, Dani Alves, Thiago Silva, Giorgio Chiellini, Juanfran, Franck Ribery, Santi Carzola, Andres Iniesta, Joaquin, Zlatan Ibrahimovic dhe Cristiano Ronaldo. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

E çuditshme/ Koronavirusi “ndihmon” Borussian e Dortmundit! Ja motivi

Publikuar

-

Nga

Borussia Dortmund, ashtu si shumë skuadra të tjera në Gjermani, është kthyer të stërvitet në fushë. Sigurisht, rregulla strikte: maksimumi dy futbollistë, në distancë, nuk lejohet hyrja në dhomat e zhveshjes. Por, pauza ose ndalesa e detyruar dhe këto stërvitje të personalizuara mund t’i japin mundësi Marco Reus që të kthehet në fushë kur të […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Shefi i arbitrave i drejtohet Edi Ramës: Duhet të keni më respekt për sportistët

Publikuar

-

Nga

Shefi i sektorit të arbitrave në FSHF Sokol Jareci i bëri apel kryeministrit Edi Rama që të ndihmojë klubet e futbollit në Shqipëri, ku njësoj si në të gjithë vendet e tjera të botës, ndërprerja e aktiviteteve sportive prej koronavirusit ka rritur dëmin financiar te klubet. Deklaratës së kreut të qeverisë se klubet e futbollit […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Vangjeli: Çdo gjë do rregullohet, ja si e kaloj ditën

Publikuar

-

Nga

Kristi Vangjeli është një nga titullarët e padiskutueshëm të Tiranës këtë sezon. Në një prononcim të shkurtër për “Panorama Sport”, mbrojtësi i bardhebluve foli për situatën aktuale në shqipëri. Pranon se në këtë moment është shumë e vështirë për të folur për futboll, apo diçka tjetër veç Koronavirusit. “Situata duket tejet e vështirë dhe ne […]

LEXO TE PLOTE