Connect with Us

Guardiola habit me mesazhin për presidentin e Realit/ “Nëse do atë lojtar, më telefono”

Premier Liga

Guardiola habit me mesazhin për presidentin e Realit/ “Nëse do atë lojtar, më telefono”

Publikuar

-

Trajneri i Manchester City, Pep Guardiola, ka deklaruar se nëse presidenti i Real Madrid, Florentino Perez, kërkon të marrë mesfushorin belg Kevin De Bruyne, duhet ta telefonojë personalisht trajnerin katalanas. De Bruyne erdhi te City një vit pas trajnerit dhe së bashku kanë patur një bashkëpunim të jashtëzakonshëm në fushën e lojës.

“A mund të shkojë De Bruyne në Madrid? Që të realizohet kjo gjë, duhet që fillimisht Perez të më telefonojë personalisht dhe ti jap një përgjigje atij”, u shpreh Guardiola për “Post United”.

Mesfushoi ka ralizuar 47 gola në 204 ndeshje për skuadrën e Manchester City, një lojtar i jashtëzakonshëm me pasimet e tij. Për këtë arsye, Guardiola nuk ka ndërmend ta lërë të lirë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: