Connect with Us

Guardiola trondit Barcelonën/ “Përgatitu për…”

La Liga

Guardiola trondit Barcelonën/ “Përgatitu për…”

Publikuar

-

Pep Guardiola beson se Barcelona është para një periudhë të ligësht, e ngjashme me atë të Real Madridit, kur u largua Cristiano Ronaldo. Krahasimi është i qartë, ka parasysh momentin kur Lionel Messi do të largohet përfundimisht nga “Camp Nou”. Një përplasje publike me Eric Abidal i ka shtuar zërat për thyerje të marrëdhënieve mes Messit dhe klubit Blaugrana. “Los Blancos” e dinë mirë tashmë se si është të humbasësh një idhull, sepse mbyllën një sezon duarbosh (2018-2019), pas transferimit të Ronaldos te Juventusi, pasi kishin fituar tre Champions radhazi.

Dhe Pep, i cili e njeh më së miri Messin dhe Barcelonën, paralajmëroi ish-punëdhënësit e tij se duhet ta përgatisin veten për largimin e mundshëm të superyllit: “Është e pashmangshme, këta lojtarë janë kaq të rëndësishëm për një skuadër, sa kur largohen, lënë boshllëqe të mëdha. Kur Messi të largohet nga Barcelona, klubit do t’i duhet ca kohë për t’u rirregulluar. Është e pashmangshme. Ju e patë se çfarë ndikimi negativ pati largimi i Ronaldos nga Real Madridi. Si të mos ndihet mungesa e këtyre lojtarëve, që shënojnë 40, ose 50 gola në sezon”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: