Connect with Us

Juventusi prish botën e futbollit/ Përgatit 250 milionë euro për transferimin e madh

Seria A

Juventusi prish botën e futbollit/ Përgatit 250 milionë euro për transferimin e madh

Publikuar

-

Mesfushori i Manchester United, Paul Pogba, është drejt rikthimit te Juventusi. Francezi nuk po kalon një moment të mirë tek “Djajtë e Kuq” dhe ka kërkuar largimin. Dëmtimet e shumta apo dhe forma jo e mire e United janë disa nga arsyet se pse Paul nuk është më i lumtur në Manchester.

“Zonja e Vjetër” do ta mirëpriste një rikthim të Pogbas. Mesfushori i cili kaloi vitet më të mira të karrierës së tij në Torino e ka shprehur se një ditë ai do ta ri veshë fanellën e juventinëve. Gjithsesi ky nuk është një operacion i thjeshtë, pasi në garë për shërbimet e 26-vjeçarit është dhe Real Madrid.

Mediat italiane kanë bërë një parashikim mbi vlerën e transferimit, ku bëhet fjalë për plot 250 milionë euro për ta rikthyer në Torino francezin. Klauzola e tij me United apo dhe paga e lartë janë kostot e një rikthimi të mundshëm. Pak kohë më parë ishte Paulo Dybala, i cili në një intervistë kërkonte ribashkimin me Paul.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: