Connect with Us

Klubi gjigant i Europës është i bindur se Messi do të transferohet tek ata nëse largohet nga Barcelona

La Liga

Klubi gjigant i Europës është i bindur se Messi do të transferohet tek ata nëse largohet nga Barcelona

Publikuar

-

Te Man. City kanë nisur të ëndërrojnë se lojtari më i mirë në botë, Leo Messi, mund të transferohet tek ata nëse largohet nga Barcelona.

Kohët e fundit, ylli argjentinas ka pasur përplasje me drejtorin sportiv, Eric Abidal. Francezi në një intervistë tha se lojtarët nuk treguan më të mirën me Ernesto Valverden, gjë që sollie dhe shkarkimin e trajnerit spanjoll.

I menjëhershëm ka qenë reagimi i Lionel Messit, që i kërkoi atij të japë emra konkretë të lojtarëve nëse ka pasur diçka të tillë, dhe jo të përfshijë të gjithë.

Pas kësaj situate aspak të mirë te katalanasit, mediet kanë nisur të aludojnë se Messi mund të largohet në fund të këtij sezoni. Me një largim të mundshëm nga Barcelona, Manchester City do të ishte zgjedhja e parë, sipas Stuart Brennan nga Manchester Evening Neës,

Arsyeja kryesore pse Messi mund të zgjedhë Man. Cityn ëhtë jo vetëm rroga e majme, aq sa do të kërkojë ai, por edhe prania e Pep Guardiolës. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: