Connect with Us

Plas te Barcelona/ Messi përplaset me shokun e ekipit

La Liga

Plas te Barcelona/ Messi përplaset me shokun e ekipit

Publikuar

-

Nuk kanë të sosur problemet tek Barcelona. Pas zënkes mes kapitenit Leo Messi dhe drejtorit sportiv Eric Abidal tashmë mësohet se ka pasur dhe një debat tjetër në kampin katalanas.

Bëhet fjalë për një përplasje mes Messit dhe portierit Ter Stegen. Dyshja është përplasur me njëri tjetrin në stërvitje, fill pas humbjes me Valencian në kampionat. I gjithë sherri ndodhi për një top, siç raporton “El Pais”.

Orët e fundit situata nuk ka qenë aspak e qetë për shkak të deklaratës së Abidal. Messi nuk ka mbetur aspak i kënaqur dhe sipas mediave ai ka shkuar deri aty sa ka kërkuar largimin. Madje në Angli e quajnë të kryer kalimin e argjentinasit te Manchester City, ku ai do të ribashkohej me Pep Guardiolën.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Tronditet bota e futbollit/ Futbollisti i Atletico Madridit ndërron jetë në një moshë fare të re

Publikuar

-

Një lajm i trishtë vjen nga Spanja ditën e sotme, me Atletico Madrid që ka njoftuar ndarjen nga jetë të 14-vjeçarit, që luante për moshat e “Los Colchoneros”. Christian Minchola Sanchez numëronte mbi 50 gola me moshat e Atleticos, por ditën e sotme është ndarë tragjikisht nga jeta. Klubi madrilen ka shprehur ngushëllime për familjen […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Kaos te Barcelona, e pëson keq dhe Rei Manaj

Publikuar

-

Nga

Pas një sërë diskutimesh, duket se Barcelona ia ka dalë të bindë Mesin me shokë për reduktimin e pagesave në këtë kohë kriz për shkak të Koronavirusit, ndërsa pjesën e mbetur do e marrin kur situata të qetësohet. Ndërkohë  nga Spanja raportohet se diçka e tillë do ndodhë për gjithë klubin, duke përfshirë edhe ekipin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Bare flet nga izolimi/ E prisja me padurim ftesën nga Kombëtarja, kam oferta

Publikuar

-

Tradita e fierakëve në Kombëtare vazhdon edhe me dyshen, Odise Roshi dhe Keidi Bare. Ky i fundit shihet si një e ardhme e mesfushës kuqezi. Bare, në një pronocnim që ka dhënë për “Supersport”, në emisionin “Fun Zone”, ka pohuar: “Unë jam një tip që rri zakonisht në shtëpi pas stërvitjes. Tani jemi si një […]

LEXO TE PLOTE