Connect with Us

Tërbohen tifozët/ Ylli i Interit feston ditëlindjen duke darkuar me 75 milionëshin e Juventusit (foto)

Seria A

Tërbohen tifozët/ Ylli i Interit feston ditëlindjen duke darkuar me 75 milionëshin e Juventusit (foto)

Publikuar

-

Stefan De Vrij ka festuar ditën e djeshme 28-vjetorin e lindjes, edhe pse ka qenë një ditë stërvitje e zakonshme, ashtu si edhe për Cristiano Ronaldon te Juventusi, që gjithashtu ka fryrë qirinjtë dje (bashkë me Tevez dhe Neymar Jr). Mbrojtësi holandez, që po përgatitet për derbi, megjithatë, nuk harron mikun e tij te Holanda që njëherësh e ka rival në Serie A.

De Vrij ka darkuar bashkë me Matthijs De Ligt në një restorant në Milano, duke përfituar nga dita e pushimit që kanë pasur me klubet respektive. Të dy kanë qenë në shoqëri të të fejuarave, që kanë postuar edhe foton duke bërë tag në rrjetet sociale.

Shumë prej tifozëve të Interit dhe Juventusit nuk iu ka ardhur mirë nga kjo foto, por kjo mesa duket nuk përbën problem për dy holandezët.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: