Connect with Us

Do befasoheni/ Pirlo zbulon futbollistin më të mirë të Serisë A

Seria A

Do befasoheni/ Pirlo zbulon futbollistin më të mirë të Serisë A

Publikuar

-

Andrea Pirlo tashmë është duke menduar të nisë aventurën e re në futboll. Sfida e radhës është bota e trajningut. Vetë ish-mesfushori ka deklaruar se ndihet gati dhe se ka kontaktuar me disa klube.

Ndërkaq, italiani nuk harron të ndjekë edhe Serie A, teksa së fundmi ka zgjedhur edhe futbollistin më të mirë në këtë kampionat. I preferuari i Pirlos është mesfushori Tonali, por thekson se mesfushori i Breshias nuk do jetë pasardhësi i tij. “Është i fortë, por ka një lojë ndryshe nga e imja.

Ka gjithçka për një kampion. Është më shumë mesfushor i postuar pak në krah kur luhet me tre, ose mund të luaj edhe në qendër kur luhet me dy. Që tani mund të luaj në një skuadër të madhe. Për mua është më i miri i këtij kampionati”, u shpreh Pirlo.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Në djall koronavirusi, Napoli dhe Juventusi nisin garën për Vedat Muriqin

Publikuar

-

Nga

Klubi i Fenerbahçes nuk ka vendosur nëse do të shesë apo jo Vedat Muriqin në verë. Por nëse do të nxjerrë në shitje sulmuesin e Kosovës, është e sigurt se për të nuk do të mungojnë ofertat. Sipas mediave në Turqi, disa nga klubet më të njohura në botë janë tashmë në garë për futbollistin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

“Vështirë të rifillojë kampionati”, Etrit Berisha: Ju tregoj situatën në qytetin tim

Publikuar

-

Nga

Portieri i Kombëtares Etrit Berisha, ndodhet i izoluar prej disa javësh në Itali, për shkak të pandemisë së Koronavirusit. Në një prononcim në “skype” nga shtëpia, për emisionin “Sport Total”, gardiani shqiptar ka folur për këtë situatë të jashtëzakonshme, duke iu bërë apel të gjithë shqiptarëve që të qëndrojnë në shtëpi, pasi kjo e vetmja […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Italia në kaos/ Igali Tare nuk e ka problem, gati të heq dorë nga rroga

Publikuar

-

Drejtori sportiv i Lazios, Igli Tare, ka dhënë një intervistë për “Sport1”. Tema e parë kishte të bënte me shkurtimin e rrogave të futbollistëve përballë emergjencës aktuale. “Duhet ende ta mendojmë. Futbollistët tanë janë në kontakt mes tyre, por nuk kemi biseduar ende. Por, e mendoj dhe se shumë shpejt edhe ne drejtuesit dhe stafi […]

LEXO TE PLOTE