Connect with Us

E bujshme/ Mbrojtësi i Barcelonës lë nam pas eliminimit nga Kupa e Spanjës

La Liga

E bujshme/ Mbrojtësi i Barcelonës lë nam pas eliminimit nga Kupa e Spanjës

Publikuar

-

Barcelona është eleminuar në mënyrë surprizuese mbrëmjen e djeshme nga kompeticioni i Kupës së Mbretit, ku ka humbur me rezultatin 1-0 ndaj Atletico Bilbao. Por kjo duket se nuk e ka habitur aspak mbrojtësin katalanas, Jordi Alba. Ky i fundit është shfaqur i qetë përpara mediave pas humbjes. Shpesh futbollistët kanë përgjigjet e tyre mekanike përballë gazetarëve dhe një gjë të tillë ka bërë edhe spanjolli.

“Është vetëm 1-0, do të përpiqemi t’i mposhtim në shtepi pas pak javësh”, do të deklaronte pas përfundimit të ndeshjes Jordi Alba, duke treguar se ende nuk ishte në dijeni të rregullave të Kupës së Mbretit. Kjo pasi nuk do të ketë më një takim të dytë për Barcelonën, duke qenë se luhet vetëm një ndeshje në këtë fazë. Megjithatë për ta informuar më tepër ka menduar gazetari, i cili i ka dhënë lajmin e keq se “nuk do të ketë një ndeshje kthimi”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: