Connect with Us

Idrizi “kërcënon” Partizanin/ “Ekipi i Rilindjes do të japë një mësim që mund ta vuajë gjatë”

Super Liga

Idrizi “kërcënon” Partizanin/ “Ekipi i Rilindjes do të japë një mësim që mund ta vuajë gjatë”

Publikuar

-

Këtë javë Partizanin e pret një ndeshje e lehtë ku do të ndeshet me Flamurtarin e vendit të fundit, të cilët nuk kanë arritur të sigurojnë asnjë fitore në 20 javë kampionat.

Nga ana tjetër, administratori i ekipit vlonjat, Sinan Idrizi ka paralajmëruar ‘’Demat’’ ku i ka thënë: “Ne si ekipi i Rilindjes, do t’i japim Partizanit një mësim që mund ta vuajë gjatë”.

Ky 90 minutësh luhet për 3 pikë, ku Flamurtari i kërkon me çdo kusht për të bërë kthesën e shumëpritur ku ka rënë në një pikiatë të thellë që në fillim të këtij sezoni.

Idrizi konfirmon lëvizjen e klubit vlonjat për të tentuar daljen nga kriza, përmes pagesave të detyrimeve ndaj lojtarëve, pa mundur t’i përfshijë në organikë për shkak të penalizimit nga FIFA:

“Ne e kemi kryer pagesën, nuk është vetëm një janë disa në fakt, por nuk kuptojmë thelbin e vonesave, pavarësisht se pagesat janë bërë nga Turqia dhe ky është ngërci i krijuar, edhe pse si FIFA ashtu dhe avokati që i përfaqëson lojtarët e kanë marrë gjithcka të konfirmuar”, përfundoi administratori.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Gjest i madh nga Elezi, ja çfarë bën talenti i Skënderbeut

Publikuar

-

Nga

Kapiteni i Maqedonisë së Veriut U-19 dhe njëherazi “xhevahiri” i Skënderbeut, Agon Elezi, me një iniciativë mjaft origjinale, bashkë edhe me lojtarë të tjerë të kësaj grupmoshe, sot vizitoi dhe shpërndau ushqime e produkte të tjera të nevojshme për katër familje në nevojë në qytetin e Shkupit. Një akt madhor ky i lojtarit më të […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Merr fund votimi, Tirana zgjedh futbollistin më të mirë të shekullit

Publikuar

-

Nga

Klubi i Tiranës mbylli sondazhin për “futbollistin më të mirë bardheblu në 100 vite histori” të 24 herë kampionëve të Shqipërisë. Në faqen zyrtare, Tirana publikoi si fitues emrin e ikonës bardheblu Arben Minga si lojtari më i mirë dhe më i preferuar në historinë e klubit kryeqytetas. Ky sondazh ishte ëelur para 10 ditësh […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Lojtari i Partizanit e pranon hapur: Më duan në Azerbajxhan, do largohem

Publikuar

-

Nga

Futbollisti i Partizanit i huazuar te Besa Lukas Kardozo zbuloi së fundmi se ka marrë një ofertë nga një klub i Azerbajxhanit. Në një intervistë për median sportive azere “apasport”, sulmuesi brazilian theksoi se do të rishikojë mundësinë për të luajtur për “të kuqtë” në fund të sezonit. Ai shton se nëse drejtuesit e 16-herë […]

LEXO TE PLOTE