Connect with Us

Inter-Milan drejt rekordit/ Ja sa mijë tifozë do të jenë në “San Siro”

Seria A

Inter-Milan drejt rekordit/ Ja sa mijë tifozë do të jenë në “San Siro”

Publikuar

-

Vazhdon me ritme shumë të larta shitja e biletave për derbin e Madoninës Inter-Milan. Ndryshe nga faza e parë do të jetë një San Siro e mbushur plot e për plot kjo edhe për faktin se Interi është skuadra që në këto vitet e fundit në Itali dominon përsa i përket numrit më të madh të fansave në stadium dhe madje nuk ka rivalë.

Përveç abonimeve nëse shiten edhe 300 biletat e fundit do të jenë diçka më shumë se 75 mijë shikues të dielën në mbrëmje në San Siro, një shifër pak më e ulët se ajo e tetorit të kaluar ndaj Juventusit kjo për vetë faktin se kapaciteti maksimal i San Siros është ulur në këtë sezon teksa janë mbyllur disa nga sektorët e katit të 3-të për çështje sigurie për shkak të dridhjeve që janë ndierë në stadium gjatë muajve të fundit.

Por nëse Milani arkëtoi diçka më pak se 5 milionë euro nga 70 mijë e 440 spektatorët që ishin në San Siro 21 shtatorin e kaluar, Interi do të arkëtojë rreth 6,6 milionë euro nga shitja e më shumë se 75 mijë biletave, nuk do t’i afrohet rekordit të arkëtimeve prej 7,8 milionë eurosh ndaj Barcelonës në Champions, por do të jetë shumë afër 6 miljon e 621 mijë eurove që u arkëtuan nga sfida e 6 tetorit ndaj Juves.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Maska falas për italianët, Gjimshiti tregon gjestin e madh që po ben e fejuara e tij serbe

Publikuar

-

Nga

Itali vijon të vuaj pasojat e virusit Covid-19 me qindra jetë humbura. Nga ana tjetër mijra persona janë të prekur apo edhe të tjerë që rrezikojnë shumë. Nevoja për masa mbrojtëse dhe mbështetje mbetet gjithmonë në rritje për të qenë sa më të sigurtë dita-ditës. E këtë herë ndihmës së donacioneve i bashkohet edhe partnerja […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Surpriza e madhe e merkatos, Milot Rashica në Serinë A

Publikuar

-

Nga

Vedat Muriqi nuk është emri i vetëm që po monitorohet me shumë kujdes në radhët e përfaqësueses së Kosovës nga klubet e mëdha italiane për merkaton e verës. Edhe Milot Rashica ka përfunduar prej kohësh në radarët e tyre e duket se më në fund një prej emrave të mëdhenj më Itali do të bëjë […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Ditë zie për tifozët Atalantës, koronavirusi merr njeriun e tyre të dashur

Publikuar

-

Nga

Një tjetër lajm i keq për Bergamon, më saktë për tifozët e Atalantës, duke qenë se Zakaria Kometi është ndarë nga jeta në moshën 83 vjeçare, prej koronavirusit. Kometi ishte një person tepër i veçantë për klubin bergamez, sepse u rrit te të rinjtë e Atalantës, luajti 14 vite si portier me skuadrën e parë […]

LEXO TE PLOTE