Connect with Us

Kjo që ndodh në Superiore, nuk është normale/ Ja gafa e FSHF-së në klasiken Vllaznia-Tirana

Super Liga

Kjo që ndodh në Superiore, nuk është normale/ Ja gafa e FSHF-së në klasiken Vllaznia-Tirana

Publikuar

-

Kjo që ndodh në Superiore, nuk është normale. Bylisi u ankua disa ditë më parë, për shkak se një penallti e dhënë për ta në ndeshjen me Vllazninë u anulua. Presidenti i ballshiotëve, Besnik Kapllanaj, direkt pas ndeshjes foli në emisionin “Gol pas Goli” në Supersport.

Pyetja e tij është e thjeshtë: “Nuk dua të them fare a është penallti apo jo. Dua të pyes, a është instaluar ndonjë sistem VAR, apo jo”. Debatet pas asaj ndeshjeje ishin të shumta, për shkak të mënyrës se si u anulua vendimi i parë për të dhënë një penallti që do të kishte qenë e pasaktë.

Kapllanajt përgjigjen ia japin sot, teksa gjatë ndeshjes Vllaznia-Tirana, vëzhguesi i ndeshjes, Arjan Mali, është fokusuar nga kamerat e Supersport duke parë ndeshjen në “smartphone”. Diçka e tillë nuk është normale, pasi në këtë mënyrë arbitrat mund të ndikohen në vendimet e tyre.

Për sa kohë nuk ka një sistem VAR për rishikimin e rasteve, atëherë kjo sjellje e zyrtarëve të ndeshjeve nuk është normale, kur dihet që arbitri i katërt qëndron pranë vëzhguesit dhe delegatit dhe mund të përçojë mesazhe përmes komunikimit me kufje me arbitrin kryesor. Edhe nëse nuk ndodh diçka e tillë, në një vend si i yni zor ta besojë kush. /abcnews.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: