Connect with Us

Me kë bën tifo sot, me Vllazninë apo Tiranën?/ Hamdi Salihi jep përgjigjen perlë

Super Liga

Me kë bën tifo sot, me Vllazninë apo Tiranën?/ Hamdi Salihi jep përgjigjen perlë

Publikuar

-

Hamdi Salihi analizon klasiken Vllaznia-Tirana në një prononcim për Supersport. Ish-bomberi i njohur, aktualisht ndihmës i Rejës në kombëtaren kuqezi, ka provuar të mbajë veshur dhe shënojë plot gola me dy ekipet e njohur shqiptare, ndërsa përballjen e sotme e sheh në këtë mënyrë.

“Si gjithmonë ndeshje për të mos u humbur, për mua. Edhe për të tjerët është ndeshje e bukur për t’u ndjekur. Këta janë ndeshje për çfarë luhet kampionati”, u shpreh fillimisht Salihi, në një lidhje direkte me emisionin “Gol pas Goli” në Supersport.

“Të them të drejtën është gjithmonë e bukur për t’u parë. Këto vitet e fundit e kam parë me kënaqësi, por vitet e fundit sikur është zbehur pak lufta prej objektivave që kanë pasur. Këtë herë është më ndryshe, është një Tiranë që do titullin dhe një Vllazni që po rritet. Nuk e pres me entuziazmin e atyre viteve”, shtoi shkodrani.

Salihi sot është me Vllazninë: “Të fitojnë të dyja nuk bëhet dot. Të fitojë kujt i duhet më shumë. Edhe Tirana, edhe Vllaznia, janë në rrugë të duhur, besoj se kush fiton bën një hap të mirë në drejtim të realizimit të objektivave. I kam njëlloj të dyja ekipet. Sot e shoh ndeshjen si shkodran dhe normal jam me Vllazninë”.

Opinioni atje është që i shtyn lojtarët të largohen. Nëse i bën hapat më shpejt se duhet, atëherë do dështosh. U sugjeroj të gjithë lojtarëve t’i bëjnë hapat gradualisht e të formohen për të dalë jashtë. Është e gabuar t’i bësh hapat shpejt. Vllaznia po vuan. Kam parë ndeshjet e akademisë dhe besoj se shumë shpejt do të ketë lojtarë”. /abcnews.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Presidenti i Juventusit u shkruan letër Kukësit, Partizanit dhe Vllaznisë

Publikuar

-

Nga

Pandemia që ka pushtuar të gjithë botën ka vënë në rrezik serioz të ardhmen e futbollit në Europë, pasi klubet po përballen me një krizë të madhe financiare si pasojë e ndalimit të të gjitha aktiviteteve. Kjo ka shtyrë presidentin e Juventusit, Andrea Anjeli, që t’u shkruajë të gjithë anëtarëve të ECA, organizatës që klubeve […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Tronditet Kristal Abazaj, Anderlehti kërkon t’i heqë rrogën 12 mijë euroshe

Publikuar

-

Nga

Kristal Abazaj u huazua në fillim të sezonit, nga skuadra belge e Anderlehtit, drejt Kukësit, ku gradualisht po fitonte formën e dikurshme, duke u shndërruar në një protagonist te skuadra verilindore. Situata e krijuar për shkak të Koronavirusit, pritet të rëndojë nga ana ekonomike, futbollistin e Kombëtares, të cilit i është kërkuar nga klubi belg […]

LEXO TE PLOTE

Sport

FOTO/ Kukësi nuk ndalon punimet për stadiumin e ri, shikoni si duket aktualisht

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht masave të ashpra kufizuese për të mbrojtur qytetarët prej koronavirusit, punimet për stadiumin e ri të Kukësit vazhdojnë, por me ritme të ngadalta. Në një njoftim të klubit verilindor bëhet me dije se ritmi i punimeve për stadiumin e ri të nënkampionëve të Shqipërisë po vazhdojnë me staf dhe orar të kufizuar. Situata e […]

LEXO TE PLOTE