Connect with Us

Super ndeshje në Shkodër/ Tirana fiton në fund klasiken dhe merr vendin e parë

Sport

Super ndeshje në Shkodër/ Tirana fiton në fund klasiken dhe merr vendin e parë

Publikuar

-

Tirana nuk ndalet! Skuadra bardheblu ka shënuar sonte fitoren e shtatë radhazi në kampionat (8 nëse merret edhe Kupa e Shqipërisë)… Një ecuri fantastike e djemve të Egbo, që mori vendin e Memës dhe deri tani njeh vetëm fitore!

Nuk ishte aspak e lehtë në Shkodër, përballë Vllaznisë, por ka mjaftuar edhe një gafë e portierit shkodran Alen Sherri për t’i dhuruar 3 pikët ekipit të kryeqytetit, që tashmë merr kreun e renditjes në pritje të ndeshjes Kukësi-Laçi (“Elbasan Arena”). Ndeshje me ritëm në “Loro Boriçi”, ku në pjesën e parë miqtë ishin më kërkues, ndërsa në 45′ e dyta u ndez Vllaznia e Jonuz, që iu afrua golit disa herë, me sulmuesin Junior si dhe Zogaj.

Në fund, një goditje e Cobbinah befasoi portierin Sherri, që e kishte qendrore, ndërsa edhe mbrojtja shkodrane u vendos shumë keq. Tirana merr 3 pikët dhe tani sfida e radhës ndaj Skënderbeut do të luhet në “Air Albania Stadium”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Kaos te Barcelona, e pëson keq dhe Rei Manaj

Publikuar

-

Nga

Pas një sërë diskutimesh, duket se Barcelona ia ka dalë të bindë Mesin me shokë për reduktimin e pagesave në këtë kohë kriz për shkak të Koronavirusit, ndërsa pjesën e mbetur do e marrin kur situata të qetësohet. Ndërkohë  nga Spanja raportohet se diçka e tillë do ndodhë për gjithë klubin, duke përfshirë edhe ekipin […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Lazio do me çdo kusht Kumbullën, fut mik Thomas Strakoshën

Publikuar

-

Nga

Të marrësh Marash Kumbullën në merkaton e radhës që do të hapet për tregun europian, nuk është e lehtë, aspak. Emri i këtij futbollisti po qarkullon kudo në kampionatet dhe ekipet më të mira, veçse në “Ligue 1”. Nga Dortmundi te Inter dhe Manchester United me Manchester City, duke lënë jashtë listës dhe pa përmendur […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Ermir Lenjani tregon padrejtësinë e turpshme që i bënë në Zvicër për shkak të koronavirusit

Publikuar

-

Nga

Ermir Lenjani do të bënte bujë përpara disa ditësh, pasi do të largohej nga Sioni së bashku me 8 lojtarë të tjerë. Kjo pasi futbollistët nuk pranuan uljen e rrogave dhe presidenti Christian Constantin mori masën më ekstreme. Por çfarë ndodhi realisht? Një padrejtësi mund të thuhet se i është bërë këtyre lojtarëve, ndërsa vërtet […]

LEXO TE PLOTE