Connect with Us

Tifozët e Vllaznisë me banderolë gjigante kundër Tiranës/ Historia nis këtu, nuk…

Super Liga

Tifozët e Vllaznisë me banderolë gjigante kundër Tiranës/ Historia nis këtu, nuk…

Publikuar

-

Ndeshja që njihet si klasikja e futbollit shiptar mes Vllaznisë dhe Tiranës ka nisur të luhet. Kjo përballje njihet për rivalitetin e të dyja ekipeve, që prek edhe tifozeritë nga të dyja palët. Shkodranët cilësohen si djepi i futbollit shiptar, me Vllazninë që është edhe klubi i parë i krijuar në vendin tonë.

Këtë gjë kanë vendosur ta nxjerrin në pah edhe tifozët shkodranë, teksa një grup prej tyre janë shfaqur duke mbajtur në duart e tyre një banderolë thumbuese për Tiranën. “Ne nuk pyesim kush jeni ju. Historia nis këtu 1919-2020”, shkruhej në banerin e shpalosur në shkallët e stadiumit “Loro Boriçi” nga grupimi më i ri i tifozëve të Vllaznisë, “Power 12”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Presidenti i Juventusit u shkruan letër Kukësit, Partizanit dhe Vllaznisë

Publikuar

-

Nga

Pandemia që ka pushtuar të gjithë botën ka vënë në rrezik serioz të ardhmen e futbollit në Europë, pasi klubet po përballen me një krizë të madhe financiare si pasojë e ndalimit të të gjitha aktiviteteve. Kjo ka shtyrë presidentin e Juventusit, Andrea Anjeli, që t’u shkruajë të gjithë anëtarëve të ECA, organizatës që klubeve […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Tronditet Kristal Abazaj, Anderlehti kërkon t’i heqë rrogën 12 mijë euroshe

Publikuar

-

Nga

Kristal Abazaj u huazua në fillim të sezonit, nga skuadra belge e Anderlehtit, drejt Kukësit, ku gradualisht po fitonte formën e dikurshme, duke u shndërruar në një protagonist te skuadra verilindore. Situata e krijuar për shkak të Koronavirusit, pritet të rëndojë nga ana ekonomike, futbollistin e Kombëtares, të cilit i është kërkuar nga klubi belg […]

LEXO TE PLOTE

Sport

FOTO/ Kukësi nuk ndalon punimet për stadiumin e ri, shikoni si duket aktualisht

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht masave të ashpra kufizuese për të mbrojtur qytetarët prej koronavirusit, punimet për stadiumin e ri të Kukësit vazhdojnë, por me ritme të ngadalta. Në një njoftim të klubit verilindor bëhet me dije se ritmi i punimeve për stadiumin e ri të nënkampionëve të Shqipërisë po vazhdojnë me staf dhe orar të kufizuar. Situata e […]

LEXO TE PLOTE