Connect with Us

Barcelona tentoi rikthimin e bujshëm, mori përgjigjen e papritur nga legjenda

La Liga

Barcelona tentoi rikthimin e bujshëm, mori përgjigjen e papritur nga legjenda

Publikuar

-

Barcelona tentoi një skenar të çmendur në merkaton e janarit. Ata tentuan të afronin në ekip ish-mesfushorin e tyre Andres Iniesta. Lojtari spanjoll shihej si njeriu i duhur për të mbledhur ekipin dhe për të shuar gjakrat në dhomat e zhveshjes.

“Don” Iniesta me eksperiencën dhe qetësinë që e karakterizon do të ishte një lider brenda dhe jashtëfushe. Ekipi i Barcelonës po vuan momentalisht, pasi kanë ndodhur shumë përplasje dhe prej atyre me dëme të mëdha.

Drejtuesit e kishin parandjerë një situatë të tillë, prandaj menduan që në janar të risillnin Iniestën. Ata patën bisedime konkrete me legjendën e tyre, por ky i fundit nuk pranoi të rikthehej në Camp Nou. Lojtari nuk mund të transferohet më dhe do të vazhdojë te Vissel Kobe. Iniesta ka fituar Superkupën e Japonisë mëngjesin e sotëm me skuadrën e Vissel Kobes.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

UEFA vendos përfundimisht datën kur duhet të kenë përfunduar të gjitha kampionatet

Publikuar

-

Nga

Synimi nga ana e UEFA-s është i qartë. Kampionatet kombëtarë duhen përfunduar, ndërsa dy kompeticionet europiane, Liga e Kampionëve dhe Europa League, do të shqyrtohen në një tjetër moment, atëherë kur edhe udhëtimet e klubeve të jenë të sigurta. Sakaq, në mbledhjen e djeshme, duket se është vendosur edhe një datë limit për përfundimin e […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

LAJM I FUNDIT/ Nuk ka futboll as në prill dhe maj, kampionatet fillojnë në qershor

Publikuar

-

Nga

UEFA ka zhvilluar sot një video konferencë me sekretarët e përgjithshëm të 55 shteteve anëtare ku është analizuar situata kaotike  e krijuar nga Covid 19, e cila ka prekur edhe futbollin duke e paralizuar thuajse në gjithë botën, dhe  duke ngritur shumë pikëpyetje për sa i përket fateve të sezonit. Pas konsulencës me 55 sekretarët […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Messi me shokë bëjnë gjestin e madh, pranojnë uljen e rrogës me 70%

Publikuar

-

Klubet e futbollit ndodhen në krizë financiare dhe një ndihmë pritet të vijë nga ulja e pagave të futbollistëve. Juventusi dha një shembull pozitiv dhe lojtarët gjeten një akord me drejtuesit për të ulur katër rrogat e marsit, prillit, majit dhe qershorit. Plot 90 milion euro do kursejnë bardhezinjtë. Solidarizim për gjendjen e vështirë të […]

LEXO TE PLOTE