Connect with Us

E bujshme/ Barcelona e zëvendëson Luis Suarez me një tjetër Luis Suarez

La Liga

E bujshme/ Barcelona e zëvendëson Luis Suarez me një tjetër Luis Suarez

Publikuar

-

Barcelona është në një situatë të vështirë në sulm. Katalanasit kanë një mungesë të theksuar alternativash, problem që po reflektohet edhe në rezultate. Luis Suarez është dëmtuar dhe pritet të kthehet në muajin prill. Gjithashtu Ousman Dembele, i cili pritej të ishte zëvendësuesi Suarez është dëmtuar dhe e ka mbyllur tashmë sezonin.

Kështu, Barcelona ka mundësinë të shfrytëzojë një rregull të La Ligas, i cili i jep mundësinë katalanasve të bëjnë një blerje brenda kufijve të Spanjës, 15 ditë pas heqjes nga lista të Dembele. Drejtuesit po shikojnë disa emra, por më i spikaturi nga të gjithë është një tjetër Luis Suarez.

Sulmuesi kolumbian luan me Zaragozën në La Liga 2 dhe ka treguar një nivel mjaft të lartë loje. Kolumbiani ka zhvilluar 24 ndeshje deri më tani dhe ka shënuar 14 gola, duke ndihmuar ekipin e tij të luftojë për ngjitjen në La Liga. Barcelona po e sheh me kujdes 22-vjeçarin dhe pritet të nisë negociatat me Uatfordin, klub i cili ka në pronësi të riun. Ai është i huazuar deri në fund të sezonit në Spanjë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Kaos te Barcelona, e pëson keq dhe Rei Manaj

Publikuar

-

Nga

Pas një sërë diskutimesh, duket se Barcelona ia ka dalë të bindë Mesin me shokë për reduktimin e pagesave në këtë kohë kriz për shkak të Koronavirusit, ndërsa pjesën e mbetur do e marrin kur situata të qetësohet. Ndërkohë  nga Spanja raportohet se diçka e tillë do ndodhë për gjithë klubin, duke përfshirë edhe ekipin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Bare flet nga izolimi/ E prisja me padurim ftesën nga Kombëtarja, kam oferta

Publikuar

-

Tradita e fierakëve në Kombëtare vazhdon edhe me dyshen, Odise Roshi dhe Keidi Bare. Ky i fundit shihet si një e ardhme e mesfushës kuqezi. Bare, në një pronocnim që ka dhënë për “Supersport”, në emisionin “Fun Zone”, ka pohuar: “Unë jam një tip që rri zakonisht në shtëpi pas stërvitjes. Tani jemi si një […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Koronavirusit nuk i shpëton as Barcelona, zbulohet rasti i parë

Publikuar

-

Zbulohet rasti i parë i pozitivitetit me Koronavirus në shtëpinë e Barcelonës. Në fakt, nuk bëhet fjalë për ndonjë futbollist, por për Ramon Canal, menaxherin e stafit mjekësor të klubit “blaugrana”. Drejtuesit e Barcelonës kanë dhënë urdhër që të izolohen dhe të bëjnë testin të gjithë ata punonjës të klubit që kanë patur kontakte me […]

LEXO TE PLOTE