Connect with Us

Një nderim i fundit për Kobe Bryant/ Video: Basketbollisti më i mirë në botë imiton lëvizjen e famshme të legjendës

Sport

Një nderim i fundit për Kobe Bryant/ Video: Basketbollisti më i mirë në botë imiton lëvizjen e famshme të legjendës

Publikuar

-

E gjithë bota e sportit u shokua kur më datë 26 janar një aksidenti i frikshëm me helikopter i mori jetën legjendës së basketbollit, Kobe Bryant dhe vajzës së tij 13-vjeçare, Gianna. Ndërkohë, në bord ishin edhe shtatë persona të tjera, të cilët gjithashtu nuk ia dolën të mbijetonin.

Mesazhet ngushëlluese e përkujtimore për Brajant ishin të shumta, duke pasur parasysh se vepra e tij ishte e madhe. Ndërkaq, në ndeshjen e fundit në parket, LeBron James një nga miqtë e tij më të mirë, vendosi t’i dërgonte edhe një mesazh të fundit.

Lebron pati mundësinë të imitonte një lëvizje klasike të Kobit në parket, një lëvizje të cilën legjenda e kishte bërë 19 vite më parë. Në videon e publikuar dallohet edhe realizimi perfekt dhe identik me koshin e Bryant në të kaluarën.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: