Connect with Us

Partizani-Flamurtari, publikohen formacionet zyrtare të sfidës

Sport

Partizani-Flamurtari, publikohen formacionet zyrtare të sfidës

Publikuar

-

Do të startojë në orën 17:00, sfida mes Partizanit dhe Flamurtarit e vlefshme për javën e 21-të të Kategorisë Superiore.

Skuadra e Adolfo Sormanit do të kërkojë të vijojë serinë e rezultateve pozitive pas triumfit ndaj Luftëtarit në transfertë. Përballë ka një skuadër me shumë probleme, e cila duket e rënë nga kategoria.

Për sa i përket formacioneve zyrtare, tekniku italian ka preferuar të bëjë vetëm 1 ndryshime, duke preferuar nga minuta e parë Ferhatin, teksa është ulur në stol kosovari Broja.

FORMACIONET ZYRTARE:

PARTIZANI: Hoxha, Idrizaj, Bitri, Belica, Trashi, Telushi, Ferati, Cordeiro, Çinari, Bardhi, Solomon. Trajner: Adolfo Sormani

FLAMURTARI: Moçka, Pjeshka, Nebihu, Qarri, Hoxhaj, Rrapaj, Vrapi, Kreshpa , Haruni, Diamanti, Ribaj. Trajner: Marcelo Troisi

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Merr fund votimi, Tirana zgjedh futbollistin më të mirë të shekullit

Publikuar

-

Nga

Klubi i Tiranës mbylli sondazhin për “futbollistin më të mirë bardheblu në 100 vite histori” të 24 herë kampionëve të Shqipërisë. Në faqen zyrtare, Tirana publikoi si fitues emrin e ikonës bardheblu Arben Minga si lojtari më i mirë dhe më i preferuar në historinë e klubit kryeqytetas. Ky sondazh ishte ëelur para 10 ditësh […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Lojtari i Partizanit e pranon hapur: Më duan në Azerbajxhan, do largohem

Publikuar

-

Nga

Futbollisti i Partizanit i huazuar te Besa Lukas Kardozo zbuloi së fundmi se ka marrë një ofertë nga një klub i Azerbajxhanit. Në një intervistë për median sportive azere “apasport”, sulmuesi brazilian theksoi se do të rishikojë mundësinë për të luajtur për “të kuqtë” në fund të sezonit. Ai shton se nëse drejtuesit e 16-herë […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Braçe i përvishet sërish Dukës: Shit Bently-n meqë të dhimbset futbolli, ose pagaj me fitimin tënd nga Digitalbi

Publikuar

-

Nga

Debati mes zv/kryeministrit Erion Braçe dhe presidentit të FSHF-së Armand Duka rreth dhënies së ndihmës financiare të shtetit për klubet e futbollit shqiptar ka vazhduar sot me kundërpërgjigjen e zyrtarit të qeverisë. Braçe i bëri thirrje kreut të FSHF-së që “të shesë automjetin e tij Bentli për të siguruar para që do të shkojnë si […]

LEXO TE PLOTE