Connect with Us

Presidenti i Bylisit merr vendimin drastik nga tribuna gjatë ndeshjes ndaj Skënderbeut

Sport

Presidenti i Bylisit merr vendimin drastik nga tribuna gjatë ndeshjes ndaj Skënderbeut

Publikuar

-

Bylisi nuk ka shkuar më larg se barazimi ditën e sotme në ndeshjen ndaj Skënderbeut. Këta të fundit kaluan në avantazh në minutën 69 të takimit falë një 11 metërshi të akorduar nga arbitri kryesor. Dita do ta konvertonte këtë penallti në gol, por lojtarët e Bylisit nuk ishin aspak dakord me këtë vendim.

Madje ballshiotët kanë tëntuar edhe të ndërpresin ndeshjen në minutën e 72-të. Ka qenë vetë presidentin Kapllanaj që ka udhëzuar futbollistët e tij të mos i rikthehen lojës për një minutë në shenjë proteste.

Numri një i Bylisit ka parë edhe një herë rastin e penalltisë nëpërmjet teknologjisë së telefonit celular dhe nuk ka qenë aspak dakort me atë çfarë arbitri vendosi. Mallakastriotët kanë shprehur shumë pakënaqësi në lidhje me gjykimet e arbitrave javët e fundit, madje duke kërcënuar edhe largimin nga gara. Por këtë herë duket se kanë menduar t’i bëjnë realitet fjalët e tyre./Sport Ekspres/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: