Connect with Us

Revolucion total/ Barcelona e sezonit të ri do të jetë ekip i frikshëm (foto)

La Liga

Revolucion total/ Barcelona e sezonit të ri do të jetë ekip i frikshëm (foto)

Publikuar

-

Barcelona e këtij sezoni po has shumë vështirësi edhe pse ka emra të mëdhenj në ekip dhe lojtarë që kanë kushtuar 120 milionë euro si (Griezmann), dhe 75 milionë euro (De Jong).

Katalanasit kanë filluar që tani të mendojnë për sezonine ardhshëm dhe do të ketë një revolucion të vërtetë.

“The Sun” ka publikuar sot formacionine e mundshëm të Barcelonës për sezonin e ri, i cili duket vërtetë i frikshëm. Porta dhe mbrojtja nuk ndryshon, në mesfushë përkrah Busquets dhe De Jong, do të jetë edhe Jack Grealish. Mesfushori anglez po bën një super sezon tek Aston Villa dhe ka tërhequr vëmendjen e shumë ekipeve të mëdha.

Sulmi do të pësojë ndryshime të mëdha. Synohet rikthimi i Adama Traore, i cili po shkelqen te Wolves dhe ka futur në “luftë” shumë ekipe të njohura, mes tyre edhe Realin.

Nëse nuk e transferoj dot në janar, Barcelona pritet ta bëjë realitet në verë transferimin e Aubameyang në “Camp Nou”. Pavarësisht zërave të fundit, nuk mund të mendohet formacioni i Barcelonës pa Messin. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: