Connect with Us

Video: Na Japoni nuk marrin vesh nga penalltitë/ 9 penallti të humbura në finalen e Superkupës

Sport

Video: Na Japoni nuk marrin vesh nga penalltitë/ 9 penallti të humbura në finalen e Superkupës

Publikuar

-

Mbrëmjen e djeshme është zhvilluar Superkupa e Japonisë mes Yokohama FM dhe Vissel Kobe. Për të gjetur një fitues nuk mjaftoi koha e rregullt, pasi ajo përfundoi në barazim 3-3.

Ndeshja shkoi te penalltitë, ku dukej si një dramë e vërtetë. Katër penalltitë e para ishin të sakta nga të dy ekipet, ku shënoi dhe Andres Iniesta, i cili luan për Vissel Kobe.

Më pas të dy ekipet humbën plot nëntë penallti, duke i bërë tifozët me zemër. Në videon e mëposhtme janë të gjitha penalltitë, ku bie në sy numri i lartë i shtyllave të goditura. Thonë fati është me më të mirën dhe dje ishte me ekipin e Iniestës, i cili shton një tjetër trofe në kabinetin e tij.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: