Connect with Us

Zbulohen prapaskenat/ Sadiku refuzoi oferten e çmendur në janar

Kombëtare

Zbulohen prapaskenat/ Sadiku refuzoi oferten e çmendur në janar

Publikuar

-

Armando Sadiku është kthyer në liderin e sulmit të Malagas, emrin nga i cili skuadra shpreson të vijë shpëtimi për mbijetesën në La Liga 2, në një edicion të veçantë mes shumë problemesh jashtë fushës së lojës e kërcënimit për falimentim. Por gjithçka mund të ishte ndryshe nëse Sadiku do të kishte pranuar ofertën që i erdhi nga Izraeli, ku një klub ishte gati ta paguante mjaft mirë që t’i jepte lamtumirën Malagas.

Kartoni i futbollistit i përket Levantes në fakt, por e ka huazuar me të drejtë blerje te Malaga në pritje të gjetjes së një sistemimi përfundimtar për sulmuesin kuqezi. Sipas mediave spanjolle, një klub i madh izraelit ishte bërë gati të paguante për kartonin e futbollistit dhe i ofronte këtij të fundit një rrogë më të mirë se sa përfitonte aktualisht.

Por Sadiku e refuzoi ofertën që i erdhi edhe pse do të kishte kënaqur Levanten dhe do ta kishte shkëputur atë nga klubi spanjoll i cili në verë e mbajti peng deri në ditët e fundit të merkatos. Sadiku vendosi të mos shkonte në një kampionat si ai izraelit, edhe pse atje do të paguhej shumë më mirë. Sulmuesi zgjodhi të qëndronte te Malaga për të rikuperuar formën më të mirë dhe për të ndihmuar këtë skuadër të mbijetonte në La Liga 2, para se të kthehej përsëri te Levante për vitin e fundit të kontratës, pasi është e vështirë që Malaga të gjejë brenda pak muajsh të ardhurat për të blerë kartonin e tij.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: