Connect with Us

Zbulohet një ditë para/ Interi me mesazh të fuqishëm në derbin ndaj Milanit

Seria A

Zbulohet një ditë para/ Interi me mesazh të fuqishëm në derbin ndaj Milanit

Publikuar

-

Derbi i Madoninës është shumë pranë dhe ekipet po bëjnë përgatitet e fundit. Përballjet mes Milanit dhe Interit gjithmonë kanë prodhuar spektakël në fushë, por edhe në shkallët e stadiumit nga ana e dy tifozërive.

Këtë herë është klubi zikaltër që ka menduar diçka speciale. Drejtuesit e Interit kanë vendosur t’i dërgojnë një mesazh qytetit të Kinës, Wuhan, i cili është epiqendra e CoronaVirus-it. Epidemia që ka goditur mbarë Kinën dhe jo vetëm është vdekjeprurëse dhe grupi që drejton Interin, Suning Group, po bën të pamundurën për të ndihmuar popullin kinez.

“Ne jemi me ju, qëndroni të fortë”. Ky pritet të jetë mesazhi që do të shkruhet në fanellën e Interit, në derbin e kësaj fundjave. Gjithashtu përpara takimit do të shfaqen mesazhe të ndryshme si për shembull, “Forca Kina” apo dhe “Sot dhe gjithmonë, së bashku si një ekip, forca Wuhan”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: