Connect with Us

Zidane i habit të gjithë për ndeshjen e radhës/ Rikthen të padëshiruarin e tij dhe të tifozëve

La Liga

Zidane i habit të gjithë për ndeshjen e radhës/ Rikthen të padëshiruarin e tij dhe të tifozëve

Publikuar

-

Real Madridi ka publikuar listën për ndeshjen kundër Osasunës. Takim ky mjaft i rëndësishëm për spanjollët që duhet të harrojnë zhgënjimin e eliminimit nga Kupa në Santiago Bernabeu nga Sociedad me rezultatin 3-4. Ekipi i udhëhequr nga Zidane do të luajë nesër prej orës 16:00 dhe trajneri ka publikuar listën e të grumbulluarve.

Pjesë e grupit është Gareth Bale. Zidane ka grumbulluar sërish sulmuesin uellsian edhe pse marrëdhëniet mes tyre nuk janë shumë të mirë. 30-vjeçari merr thirrjen e parë që pas rikthimit të tij nga dëmtimi dhe me shumë mundësi do ta nisë nga stoli. Nuk ka surpriza të tjera, pasi të gjithë futbollistët janë thirrur për këtë ndeshje.

Eden Hazard nuk është grumbulluar sërish nga madrilenët, ndërsa jashtë listës është James Rodriguez. Ky i fundit nuk është pjesë e skuadrës spanjolle.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: