Connect with Us

5 gola, penallti dhe dy kartona të kuq/ Barcelona merr fitoren e vështirë ndaj Betis

La Liga

5 gola, penallti dhe dy kartona të kuq/ Barcelona merr fitoren e vështirë ndaj Betis

Publikuar

-

Barcelona ka marrë një fitore të vështirë në transfertë 2-3 ndaj Betis. Protagonisti kryesor i këtij takimi ishte Clement Lenglet, pa harruar edhe Messin, i cili dhe 3 asistet e golave.

Lenglet ka shkaktuar penalltinë e golit të parë të Betis, ka dhënë një pasim tepër të vështirë, por të saktë në golin e barazimit. Ka shënuar golin e avantazhit për Barçën dhe pak më pas ka dalë me karton të kuq…

Një fitore e rëndësishme për katalanasit, të cilët tani kanë shkuar në kuotën e 49 pikëve, tri më pak se Real Madridi në krye.

Canales ka zhbllokuar rezultatin pak minuta pasi kishte nisur loja. De Jong ka barazuar menjëherë dhe sfida ishte e hapur.

Fekir ka rikthyer avantazhin për vendasit përpara se Busquets të barazonte sërish pak sekonda përpara fundit të pjesës së parë.

Në fund, ishte Lenglet ai që ka shënuar golin e fitores, teksa Messi e ka mbyllur ndeshjen me tri asiste.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: