Connect with Us

Disa muaj nga aksidenti, nuk do e besoni çka ndodhur sot me Aldo Teqjan

Sport

Disa muaj nga aksidenti, nuk do e besoni çka ndodhur sot me Aldo Teqjan

Publikuar

-

Aldo Teqja është rikthyer që të luajë, e madje si titullarë në radhët e skuadrës së Partizanit B në Kategorinë Dytë. Trajneri Dritan Mehmeti që ja njeh mirë cilësitë “gardianit” të talentuar, pasi e  ka pasur në ekipe edhe më parë në radhët e Dinamos i ka besuar 90-të minuta ndaj velipojakëve që i vlejnë shumë Teqjes.

Ndërkohë, Dorjan Kërçiku ka nisur të luajë, por duke qenë se nuk është në formën e tij më të mirë, vetëm një pjesë loje. Por, ka rënë në sy Esat Mala, që nuk ka luajtur, ndonëse drejtuesit kanë urdhëruar që të luajë në ekipin B., ku edhe stërvitet duke qenë se nuk rinovuar kontratën.

Partizani B, me fitoren që realizoi ndaj velipojakëve rihyn në garë për të synuar ngjitjen në të parën duke qenë se kualitete nuk i mungojnë, por çdo fundjavë ka ndihmë edhe nga skuadra e parë, me talente dhe ata lojtarë që nuk luajnë në elitë

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: