Connect with Us

E mbani mend Donjet Shkodrën? Nuk do ta besoni ku është transferuar mesfushori

Sport

E mbani mend Donjet Shkodrën? Nuk do ta besoni ku është transferuar mesfushori

Publikuar

-

Donjet Shkodra ka vendosur që të ndërrojë ambient dhe të shkojë në një skuadër me më shumë pretendime në kampionatin kazak të futbollit, duke mos u larguar nga vendi ku luan që në janarin e vitit të kaluar. Mesfushori 30-vjeçar ka firmosur sot kontratën e tij të re, duke u bërë pjesë e Zhetisu.

Shkodra ishte titullar në këtë vit me skuadrën e Shakhtar Karaganda por në mbyllje të marrëveshjes së tij me klubin kazak, ka zgjedhur që të vazhdojë karrierën në këtë vend, por me një ekip të ri. Pas shumë negociatash, ai ka firmosur sot marrëveshjen me Zhetisu, duke u zyrtarizuar te kjo skuadër.

Nuk dihet ende se cila është kohëzgjatja e kontratës së Shkodrës në klubin e ri, por ai shpreson të jetë aty edhe më protagonist se sa te Shakhtar Karaganda, ku në 28 ndeshje shënoi katër gola. Skuadra e tij e re ka mbyllur kampionatin në vendin e pestë në renditje dhe këtë vit pretendon që të ngjitet në tre më të mirët.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: