Connect with Us

E transferoi verën e kaluar me shumë bujë, Juventusi nxjerr në shitje yllin prej kristali

Seria A

E transferoi verën e kaluar me shumë bujë, Juventusi nxjerr në shitje yllin prej kristali

Publikuar

-

“Tuttosport” raporton se Juventus po planifikon të shesë Aaron Ramsey, vetëm një vit pasi e transferoi si lojtar tw lirw nga Arsenali.

Uellsiani ka luajtur 19 ndeshje nw tw gjitha kompeticionet kwtw sezon me Juvenusin, duke shwnuar edhe 2 gola, por dwmtimet e shumta e kanw penguar vazhdimisht tw jetw nw formwn e tij mw tw mirw.

Pikwrisht pwr kwtw arsye, Juventusi po mendon ta shesw verwn e kwtij viti. “Zonja” pagoi vetwm 3.6 milionw euro komisione pwr agjentwt e tij, ndwrsa tani ka tw drejtwn ta shesw me çmimin qw do t’i vendosw vetw dhe parashikohet tw jetw diku te 15-20 milionw euro.

29-vjeçari pritet tw rikthehet swrish nw Premier League. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: