Connect with Us

Edhe pak orë na ndajnë nga derbi i Madoninës/ Ja sa milionë euro do të fitojë Interi nga shitja e biletave

Seria A

Edhe pak orë na ndajnë nga derbi i Madoninës/ Ja sa milionë euro do të fitojë Interi nga shitja e biletave

Publikuar

-

Interi dhe Milani do të përballen sot në darkë në “San Siro”, në derbin e Madoninës, e vlefshme për javëne 23-të të Serisë A.

Ashtu si edhe në herët e tjera, derbi sjell fitime të mëdha për ekipet organizuese. Sot stadiumi do të jetë i mbushur plot, ku janë shitur të gjitha biletat në dispozicion, mbi 75 mijë. Kjo do të thotë se Interi do të fusë në xhep nga shitja e biletave plot 5.8 milionë euro, duke e bërë këtë ndeshje të jetë e katërta në historinë e futbollit italian për nga fitimet.

Më poshtë po ju njohim me listën e ndeshjeve të klubeve të Serisë A, që kanë sjellë më shumë fitime.

1- Inter vs. Barcelona – Champions League 2019/20- 7.8 mln euro
2- Inter vs Juventus – Serie A 2019/20- 6.6 mln euro
3- Inter vs Barcelona – Champions League 2018/19-5.9 mln euro
4- Milan vs Inter – Serie A 2018/19- 5.8 mln euro
5- Inter vs Juventus – Serie A 2018/19- 5.7 mln euro
6- Roma vs Liverpool – Champions League 2017/18- 5.54 mln euro
7- Inter vs Milan – Serie A 2019/20- 5.5 mln euro
8- Juventus vs Atletico Madrid – Champions League 2018/19- 5.45 mln euro
9- Inter vs Juventus – Serie A 2017/18- 5.2 mln euro
10- Milan vs Juventus – Serie A 2018/19 –5.1 mln euro

/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: