Connect with Us

Fakaj jep lajmin e keq për tifozët e Tiranës

Sport

Fakaj jep lajmin e keq për tifozët e Tiranës

Publikuar

-

Ervin Fakaj, ish-futbollist i përfaqësueses shqiptare i cili në karrierën e tij ka veshur edhe fanellën e Tiranës, ka dyshime që bardheblutë do të mund të vazhdojnë me këtë ritëm deri në fund të sezonit. Në “SuperSport” Fakaj ka argumentuar se shpërthimi i tillë në drejtimin e Egbo, do të kishte një moment tjetër rënie.

“Jam skeptik për Tiranën, të jem i sinqertë. Gjithmonë me këto shpërthimet e menjëhershme pas një periudhe jo të mirë, gjithmonë kanë një fund. Shpresoj të mos jetë rënie si në fillimin e sezonit, por do ta ketë. Më jep më shumë garanci skuadra e Kukësit, për grupin që ka dhe mënyrën se si luan”, argumentoi Fakaj.

Dy skuadrat ndahen aktualisht nga vetëm 1 pikë në renditje, me Kukësin në vendin e parë dhe bardheblutë që i ndjekin, falë serisë prej 7 fitoreve radhazi në Superiore. Ndërsa Kukësi nuk njeh humbje në 9 ndeshjet e fundit në kampionat, periudhë gjatë të cilës ka regjistruar 7 fitore e 2 barazime.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: