Connect with Us

Futbollisti i Serisë A hyn në histori, luan dy herë brenda javës me dy ekipe të ndryshme

Seria A

Futbollisti i Serisë A hyn në histori, luan dy herë brenda javës me dy ekipe të ndryshme

Publikuar

-

Valentin Eysseric do të kalojë në histori duke qenë futbollisti i parë që zhvillon në të njëjtën javë të kampionatit dy ndeshje me dy skuadra të ndryshme…

Rasti është shkak i kalendarit për shkak të finales së Superkupës së Italisë, mes Lazios dhe Juventusit më 22 dhjetor. Në atë rast duhet të luhej Verona-Lazio por u shty për datën 5 shkurt. Por, në atë datë francezi luante me Fiorentina dhe zbriti në fushë 8 minuta ndaj Romës në ndeshjen e fituar 4-1 nga verdhekuqtë.

Në merkaton e dimrit, duke qenë se nuk po luante te Fiorentina, Eysseric kaloi te Verona dhe debutoi pikërisht në ndeshjen e shtyrë ndaj Lazios, për javën e 17-të. Në “Bentegodi” përfundoi 0-0 dhe francezi ishte në fushë. Pra, me 40 ditë vonesë, e njëjta javë, në fushë me dy skuadra të ndryshme.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Coronavirusi tremb UEFA-n/ Mbledhje urgjente për ndeshjen e Interit

Publikuar

-

Coronavirus pa pushtuar Italinë dhe situata në shtetin fqinj paraqitet shumë alarmante. Zona e Lombardisë është edhe rajoni më i prekur, me mbi 89 të prekur nga ky virus i tmerrshëm. 4 ndeshje të Serie A janë shtyrë ditën e sotme, përfshirë edhe Inter-Sampdoria. Pavarësisht se futbolli kalon në plan të dytë në këto momente, […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

VIDEO/ Do e kishte zili edhe Ronaldo, Hysaj realizon supergol me gjysëm roveshatë

Publikuar

-

Nga

Napoli ka nisur të përgatisë ndeshjen e parë kundër Barcelonës që do të zhvillohet në mesjavë. Por në stërvitjen e napoletanëve nuk ka munguar as magjia e ardhur nga këmbët e Elseid Hysajt. Menaxheri i shkodranit është shprehur se Gattuso i ka rikthyer edhe njëherë besimin mbrojtësit, që është rikthyer në nivelet e epokës së […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Tifozët e Milanit e teprojnë, i urojnë vdekjen ose coronavirusin ish-yllit të tyre

Publikuar

-

“Astori vdiq keq… Ishalla sa më shpejt e shoqëron! Kopil famëkeq!”… Ka qenë ky mesazhi që një tifoz (pseudo më saktë) i ka dërguar Patrick Cutrones pas ndeshjes Fiorentina-Milan në Firence, ku sulmuesi i bë pjesë e episodit të penalltisë së fituar ndaj Romagnolit. Episod që vendosi ndeshjen pasi nuk ishte 11-të metërsh por më […]

LEXO TE PLOTE