Connect with Us

Gati për derbin/ Inter-Milan, formacionet zyrtare

Seria A

Gati për derbin/ Inter-Milan, formacionet zyrtare

Publikuar

-

Sapo kanë dalë formacionet zyrtare të derbit të Milanos, Inter-Milan, që do të luhet në orën 20:45 në “San Siro”… Conte ka hedhur në fushë titullar Sanchez dhe ka ulur në stol Eriksen, ndërsa Pioli konfirmon Rebic titullar dhe skemën e famshme 4-4-1-1!

INTER (3-5-2): Padelli; Godin, De Vrij, Skriniar; Candreva, Vecino, Brozovic, Barella, Young; Sanchez, Lukaku.

Stol: Handanovic, Stankovic, D’Ambrosio, Ranoçhia, Biraghi, Asamoah, Borja Valero, Agoume, Sensi, Eriksen, Moses, Esposito.

MILAN (4-4-1-1): G. Donnarumma; Conti, Kjaer, Romagnoli, Hernandez; Castillejo, Kessie, Bennacer, Rebic; Calhanoglu; Ibrahimovic.

Stol: Begovic, A. Donnarumma, Musaçhio, Gabbia, Calabria, Laxalt, Saelemaekers, Biglia, Bonaventura, Paquetà, Leao, Brescianini.

Arbitër: Maresca. Assistenti: Peretti – Paganessi.

I katërt: La Penna.

Var: Mazzoleni

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: