Connect with Us

Java e 22-të nis me super ndeshjen Tirana-Skënderbeu, ja kur luhen të gjitha sfidat

Sport

Java e 22-të nis me super ndeshjen Tirana-Skënderbeu, ja kur luhen të gjitha sfidat

Publikuar

-

Java e 22 e Kategorisë Superiore do të zhvillohet në datat 15 dhe 16, që përkon me dy ditët e fundjavës. E shtuna nuk do të jetë e ngarkuar, pasi siç ndodhi javën e shkuar, ditën e parë do të zhvillohet vetëm një ndeshje. Është përsëri Tirana, skuadra që do të hapë siparin e takimeve. Kryeqytetasit do të sfidojnë Skënderbeun në shtëpinë e tyre, me ndeshjen që zhvillohet në orën 17:00.

Katër të tjerat janë të programuara të zhvillohen të dielën. Ora 14:00 rezervon plot tre ndeshje. Luftëtari do të presë Flamurtarin në Gjirokastër, në duelin mes dy vendeve të fundit. Ndërkohë një sfidë mjaft të vështira ka Kukësi, që do udhëtojë në Ballsh për të sfiduar Bylisin, në një kohë që ballshiotët janë të etur për rezultat pozitiv, pas hapave të fundit fals.

Ndeshje tjetër e orës 14:00 është Laçi-Partizani. Kampionët e vendit do të synojnë të vazhdojnë serinë e fitoreve, pas atyre ndaj Luftëtarit dhe Flamurtarit, ndërsa Laçi synon të rikthehet pas humbjes së djeshme kundër Kukësit. Takimi i vetëm në orën 17:00 për ditën e diel është Teuta-Vllaznia, që do luhet në “Niko Dovana”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: