Connect with Us

Kësaj here duket e sigurt, De Biazi gati të ulet në stolin e ekipit të Serisë A

Seria A

Kësaj here duket e sigurt, De Biazi gati të ulet në stolin e ekipit të Serisë A

Publikuar

-

E ardhmja e Xhani De Biazit është shndërruar në një telenovelë që mbart shumë enigma. Ish-trajneri i Kombëtares, u përfol se kishte arritur marrëveshjen me përfaqësuesin e Iranit, por tratativat dështuan në momentin e fundit, teksa federata iraniane i besoi një trajneri kroat.

Ndërkohë së fundi, emri i De Biazit, ka qarkulluar në mediat italiane si një atlernativë e mundshme për të marrë drejtimin e SPAL-it të Etrit Berishës, që po kalon një moment tepër të vështirë, duke u renditur në vendin e fundit. Skuadra bardheblu u mposht ditën e sotme në shtëpi ndaj Udinezes, duke bërë që situata të ndërlikohet ndjeshëm.

Në pole për të marrë drejtimin e klubit të Serisë A është edhe Di Biaxho, ndërkohë që në ditët e ardhshme pritet të vendoset gjithçka.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Në Itali nuk e kuptojnë si luhet futbolli për nder të viktimave, ja çfarë shkruajnë për deklaratën e Tares

Publikuar

-

Nga

Italian ende nuk po sheh dritë në fund të tunelit, teksa numri i të prekurve nga Covid-19 vijon të mbetet i lartë, ashtu si edhe viktimat që po shkaktohen nga ky virus vdekjeprurës. Një situatë e tillë ka sjellë kaos në jetën sociale dhe në botën e sportit, ndërsa këta të fundit po mundohen të […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Deklaratë e fortë nga Italia/ “Rrahmani është fantastik, por lideri i Veronës është Kumbulla”

Publikuar

-

Verona padyshim ka qenë surpriza e këtij sezoni në Serie A dhe një meritë e madhe këtu i takon dyshes shqiptare, Rrahmani dhe Kumbulla, të cilët kanë garantuar siguri absolute në prapavijë. Të mbrojtësat kanë përfunduar në qendër të vëmendjes së klubeve të tjera, teksa Rrahmani hodhi firmën e tij për Napolin në merkaton e […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Verona nuk pyet për krizën, i rrit çmimin Marash Kumbullës

Publikuar

-

Nga

Marash Kumbulla padyshim është një nga zbulimet më të mëdha në Serie A këtë sezon, teksa po tregon paraqitje të shkëlqyera me Veronën. Pikërisht për shkak të këtyre paraqitjeve, në gjurmët e futbollistit janë vënë disa ekipe të mëdha, që kërkojnë ta marrin shqiptarin. Skuadra si Çelsi, Interi, Napoli, Evertoni, Lajpcigu dhe Fiorentina e ndjekin […]

LEXO TE PLOTE